تاریخچه

شرکت مهندسی دانش بنیان فرینه فناور، از شرکت های پيشتاز توسعه و کاربست فناوري های نوين در ايران است که خدمات و محصولات جهان تراز خود را در اختيار صنايع زیربنایی و تولیدی از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، آب، برق و معدن قرار می دهد. این شرکت با ربع قرن تجربه، نسبت به توسعه درون‌زای فناوری و ساخت محصولات کنترل و اتوماسیون صنعتی اقدام کرده و پروژه های مرتبط با محصولات خود را اجرا می نماید. فرینه فناور در سال 1394 با تولید کنترل‌کننده‌های انرژی متصل به اینترنت، گامی بزرگ در جهت ورود به دنیای اینترنت اشیاء برداشت. در ادامه، با اتکا به تجربیات گسترده خود در حوزه انفورماتیک صنعتی، نسبت به توسعه پلتفرم اینترنت اشیاء اقدام کرد. در حال حاضر، فرینه فناور در کنار توسعه قابلیت‌های پلتفرم خود، ارائه راهکارهای هوشمند امن، ایمن و پایدار در حوزه‌های مختلف را نیز در دستور کار قرار داده است؛ راهکارهایی برای هوشمندسازی خانه و ساختمان، حمل‌ونقل، اندازه‌گیری انرژی، نگهداشت دارایی‌های فیزیکی و غیره که مقدمات ساخت شهری هوشمند و یکپارچه را با تمرکز بر محیط زیست، شهروندان و حاکمیت شهری فراهم می‌سازند.

سرمایه انسانی و فرایندهای کلیدی

باارزش ترین دارایی فرینه فناور نیروی انسانی کوشا، خلاق و متخصصی است که با نوآوری و توانایی های خود در مهندسی، طراحی و پیاده سازی سیستم های پیچیده، هسته اصلی خلق ارزش برای شرکت هستند. این مهم با اعتقاد به استعداد و خلاقیت جوانان ایرانی و سیاست های منابع انسانی شرکت حاصل شده است. همکاران فرینه فناور علاوه بر توسعه محصولات فناورانه، در پیاده‌سازی پروژه‌ها به کمک این محصولات نیز مشارکت فعال دارند. شکل زیر فرایندهای کلیدی توسعه محصول و اجرای پروژه در فرینه فناور را به تصویر می‌کشد.

حوزه فعالیت

شرکت فرینه فناور تجهیزات و راهکارهای جامع مهندسی خود شامل سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای حوزه های اتوماسیون، امنیت سایبری و اینترنت اشیاء را با کیفیتی در تراز جهانی به صنایع کشور ارائه می کند. راهکارها و محصولات فرینه فناور که به طور کاملاً بومی و بدون هرگونه نگرانی از وابستگی تکنولوژیکی به خارج از کشور تولید شده اند، با صرفه جویی اقتصادی قابل‌توجه به همراه پشتیبانی کامل خدمات مهندسی عرضه می شوند.